Služby

Kinezioterapie

neboli léčba pohybem je metoda, která je založená na vědeckých základech a využívá různých konceptů z neurorehabilitace. Cílem je zvýšit fyzickou kondici, udržet či obnovit svalovou a nervovou funkci daného segmentu.

Lze zde zařadit pasivní i aktivní pohyby. Při terapii měkkých tkání používám nástroj z chirurgické oceli k neurostimulaci ke snížení lokální bolesti, zlepšení skluznosti jednotlivých vrstev tkání a zvášení prokrvení. Současně používám silikonové baňky k uvolnění svalových spasmů a to jak v klidu, tak při pohybu.

Podologie

je obor zabývající se preventivní a rekondiční péčí o nohy, léčbou bolestivých stavů a zdravotních komplikací ve vztahu k celému pohybovému aparátu. 

Je vhodná pro všechny věkové kategorie, nejdříve však po půl roce samostatné chůze dítěte, kdy se začínají tvořit klenby. 

Zahrnuje vyšetření, diagnostiku a terapii, případnou indikaci korekčních pomůcek nebo individuálních stélek.

Individuální výroba aktivních stélek

Aktivní stélky se odlišují od těch ostatních tím, že zlepšují funkci nohy a postavení tělesných segmentů při pohybu. Klade se důraz na postavení všech klíčových kloubů a na základě specifických dynamických testů dojde k vyhotovení stélky za aktivní účasti klienta.

Pracuji se stélkami značky Formthotics, jakožto akreditované pracoviště pro Olomouc (více  stránkách formthotics.cz v sekci !akreditovaná pracoviště") a dále se značkou FootWave.

Terapie suchou jehlou

Aplikace tenké akupunkturní jehly do tzv. trigger points (spoušťových bodů ve svalech vyvolávajících bolest lokálně a přeneseně). Zavedení jehly toto místo uvolní, dochází k okamžitému ovlivnění celé svalové smyčky a snížení bolesti. 

Tato metoda je miniinvazivní, nebolestivá, ale hlavně vysoce efektivní.

Reflexní terapie 

neboli reflexologie je stimulace reflexních plošek umístěných na konkrétních místech nohy. Můžeme díky nim ošetřit jednotlivé segmenty těla jak orgánové, tak pohybové. 

Tradiční čínská medicína - poradenství

TČM nevnímám jako věc preventivní a už vůbec ne alternativní. Je to medicína v pravém slova smyslu, jelikož se zabývá hlavně PŘÍČINOU!

Na základě individuální diagnostiky pomocí pulsu, jazyka a anamnézy nastavuji klientovi terapii, ve které využívám produkty převážně dvou českých firem, a to Energy a MycoMedica.

Funkční trénink

je trénink optimální neuromuskulární kontroly, jehož cílem je obnovení a opětovné využívání fyziologického pohybového programu. Jedná se o návrat k přirozenému pohybu, který pro daného jedince specifický z pohledu mechaniky, koordinace a energie.

Kinesiotaping

Je vědecky dokázáno, že aplikace kinesiotapu moduluje bolest na neurologické úrovni. Dokáže také ovlivnit výkon, pohybové vzory nebo třeba snížit únavu. 

Preventivní cvičení

je vhodné pro pocit nejen fyzické, ale i duševní pohody. Toho lze toho dosáhnout sestavením individuální cvičební sestavy, ať už kompenzační k danému sportu, na zvýšení svalové síly, zlepšení koordinace, fyzičky nebo jako navazující aktivitu po rehabilitaci k udržení optimálních pohybových stereotypů, které klient nově nabyl.

Workshopy pro veřejnost

na témata:

  • Dětská noha a obouvání z pohledu podologa;
  • Nejčastější získané vady dětské nohy - prevence a terapie;
  • Získané vady nohy - prevence a terapie.

Nejnovější termíny najdete na stránkách rodinného centra Heřmánek v sekci "pro rodiče s dětmi".

Ozvěte se mi 

!  OBJEDNÁVEJTE SE, PROSÍM, FORMOU SMS NEBO VYUŽIJTE KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE  !

Adresa:   Horní lán 10a, Olomouc, 779 00

Tel.:    +420 731 755 020

E-mail:    fyzio.grezlova@gmail.com


Obrázky poskytl Pexels

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!